Press Start Now and Order Your Dates, Apples and Kiwis From Our Website.→ Start Now

RaahTeam | دایره طلایی

golden circle

دایره طلایی:

سایمون سینک:

 نویسنده، مشاوره سازمانی و سخنران انگیزشی آمریکایی- بریتانیایی است. که هم اکنون به عنوان مربی ارتباطات استراتژیک در دانشگاه کلمبیا و عضو شرکت رند، فعالیت می کند.

شرکت رند:

شرکت اندیشکده سیاستگذاری جهانی غیر انتفایی آمریکایی می باشد که در سال 1948 توسط شرکت هواپیماسازی داگلاس با هدف انجام دادن تحقیقات و تحلیل سیاسی  به نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکایی تاسیس شد.

کتاب های سایمون سینک:

-سال 2009 با چرا شروع کنید .

-سال 2014 رهبران آخر از همه غذا می خورند.

-سال  2016 با هم بهتر است.

-سال 2017 چرایی خودت را پیدا کن.

بریم برای  شروع اصل داستان:

سینک میگوید که (( چرا )) احتمالا مهم ترین پیامی است که یک سازمان یا فرد می تواند با آن ارتباط برقرار کند. به این دلیل که، این چیزی هست که دیگران را به عمل ترغیب می کند.

“سینک همیشه میگه با چرا شروع کنین”

نظریه سینک بر این موضوع که برای برقراری ارتباط  موفق با مغز مخاطب، “چرا”  بهترین روش می باشد تاکید بسیاری دارد. شاید تا اینجا کمی برای شما گیج کننده باشه ولی در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در مورد این “چرا” صحبت کنیم.

بیان و پاسخ درست به این ” چرا ” خود روشی بسیار تاثیر گذار برای برقراری ارتباط با سایر انسان ها، تعریف ارزش های  خاص خود و در نهایت عملکرد موفق می باشد. برقراری ارتباط با “چرا”  به بخشی از مغز شنونده که بر رفتار تاثیر می گذارد ضربه می زند. به همین دلیل است که مدل دایره طلایی به عنوان یک نظریه تاثیر گذار در نظر گرفته می شود.

حلقه طلایی + مغز انسان:

سینک سعی کرده تا با شناختن ذهن انسان به مدل ” حلقه طلایی” برسد، که در زیر، بهتر متوجه این موضوع خواهید شد:

دایره طلایی

با نگاه کردن به شکل به درک درستی از حلقه طلایی می رسیم.

۱-WHY:

وجه تمایز اپل، مایکروسافت، گوگل یا هر کسب و کار جهانی و پرطرفدار با سایر کسب و کارها، جواب دادن به این سوال است. در نگاه اول پاسخ به این سوال بسیار راحت است. اما نکته جالب این است که بسیاری از کسب و کارها توانایی پاسخ به این سوال را ندارند یا به آن توجهی نمی‌کنند.

وقتی شما به عنوان صاحب یک کسب و کار نیاز مخاطب خود را بشناسید، نقشه راه برای شما همانند چراغ می‌شود! اگر نیاز مخاطب را بشناسید، می‌توانید از شرح وظایف خود آگاه باشید. این آگاهی به شما کمک می‌کند بهترین محصول را تولید کنید و در نهایت، به جای تمرکز روی فروش محصولات به هر قیمتی، به خلق ارزش و ماندگاری در ذهن مخاطب فکر کنید.

؛ساده تر بگوییم چرا ما باید  با رقیب هایمان وجه تمایز داشته باشیم؛

۲-HOW:

پاسخ دادن به سوال “HOW” برای یک سازمان این امکان را فراهم می کند که نقاط قوت یا ارزش های   خودشان را پیدا کنند. و دقیقا پیدا کردن همین ویژگی ها باعث تمایز ما از رقبا می شود.

دیدگاه سینک این است که پاسخ دادن به HOW  در همه ی  وجوه کارمون، به ما  کمک می کند  که بتوانیم راحت با قسمت لیمبیک مغز مخاطب خود ارتباط  برقرار کنیم ( لیمبیک بخش مهمی که بر رفتار و احساسات حاکم می باشد).

؛ساده تر بگوییم، چگونه بتوانیم با مغز مخاطب خود ارتباط برقرار کنیم و در نهاییت نیازهای آنها را  برطرف کنیم؛

۳-WHAT :

پاسخ دادن به سوال WHAT  با قسمت بیرونی مغز اصطحکاک برقرار می کند، به اسم نئوکورتکس. قسمتی از مغز ما که منطقی هست و تصمیم گیری نهایی در آن اتفاق می افتد برای همین  در قسمت نهایی باید بتوانیم، با این قسمت ذهن مخاطب ارتباط برقرار کنیم و قانع شود که از خدمات و یا محصول ما استفاده کند.

؛ساده تر بگوییم، در این قسمت ما باید به جای تمرکز بر کاری که انجام می دهیم بر این موضوع تمرکز کنیم که چه چیزی باعث شده است که ما را مجبور به تولید یک محصول یا ارایه خدماتی کرده است ؛

اینگونه ابزارها به دلیل سادگی زیاد، بسیاری از اوقات نادیده گرفته می شوند، اما با درک درست این ابزار می‌توانیم به بسیاری از علامت سوال های ذهنمان پاسخ دهیم.

 

مدل و تئوری دیگری است که در کنار این مدل به کار میاید :

5WH and 1H

 

مقاله های دیگر ما:

بازاریابی و بازاریابی دیجیتال

برای درست کردن وب سایت به چه نکته های باید توجه کرد ؟

چرا باید برای کسب کار خود وب سایت داشته باشیم ؟

 

Our Blog

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست